ŻYJ TU I TERAZ !!!

Często ludzie odkładają wszystko na POTEM w nadziei, że będzie lepiej. Czy Ciebie to także dotyczy?

Czy znasz takie sytuacje, gdy na przykład mówisz:

„Kiedy będę pełnoletni, nie będę musiał słuchać dorosłych.”  Kończysz szkołę, dorastasz i dochodzisz do wniosku, że nie będziesz szczęśliwy dopóki się nie wyprowadzisz od rodziców. Wyprowadzasz się, rozpoczynasz studia i dochodzisz do wniosku, że osiągniesz szczęście gdy obronisz pracę.

Czyż to zachowanie nie jest znajome?

Szczęście to teraźniejszość.

Zamiast szukać celu podróży, ciesz się podróżą.

“ŻYJ TU I TERAZ”

Życie tu i teraz to czerpanie przyjemności z wykonywania codziennych czynności.

Ciesz się z faktu jego wykonywania, a nie z osiągniętego rezultatu.

Kilka miesięcy temu postanowiłam pierwszy raz pomalować moją małą komodę. W związku z tym, że robiłam to pierwszy raz w swoim życiu nie sądziłam, że tak bardzo będzie mnie cieszył fakt malowania. Nie ważny był efekt, ważny był dla mnie sam moment działania. Chodziłam jak nakręcona i przyglądałam się jak z każdą warstwą staje się piękniejsza.

Poprzez tę historię chcę powiedzieć, że bycie w tu i teraz to także wrażliwość na to co dzieje się wokół oraz obecność, która sprawia, że dana chwila jest przyjemna.

Kiedy zdecydujesz się żyć w teraźniejszości, zdecydujesz również o uwolnieniu się od strachu. To on sprawia, że nieustannie myślisz o tym, co ma nastąpić. Jeśli podejmiesz działanie i zrobisz coś w tym kierunku – strach ustąpi.

Twoje życie w teraźniejszości to działanie bez strachu o konsekwencje.

Tak, tak! Wiem. To niełatwa sprawa aby opróżnić swoja głowę z trosk i obaw o przyszłość. Niełatwo odnaleźć spokój.

Jednak DZIAŁAJ! Najlepszym sposobem jest aktywność. Tak więc – uczestnicz, angażuj się. Cokolwiek by to nie było. Zadzwoń do przyjaciela, idź na siłownię, czy skop ogródek.

 

CZAS ISTNIEJE  TYLKO W NASZYCH GŁOWACH!

OBECNA CHWILA JEST TĄ JEDYNĄ,

KTÓRĄ MASZ DO DYSPOZYCJI!

ZRÓB TO!!!

o-mnie

do następnego zaczytania 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

8 Comments

 • Nikola Tkacz

  W samo sedno! Świetny tekst 🙂

 • JoaśkaJoaśka

  o tak! trzeba czuć się szczęśliwym jak najczęściej w teraźniejszości, czekanie na szczęście w przyszzłości jest trochę bezsensowne 😉

  • pasjairozwojblog

   Dobrze to ujęłaś Joasiu ??

 • Artur

  Potwierdzam, że aktywność to podstawa. Zgnuśnienie jest bardzo deprymujące.

 • stanco1978

  Bardzo często jest własnie tak jak piszesz, że w życiu gonimy za czymś, co myślimy, że przyniesie nam szczęście. Jednak gdy to osiągniemy (osiągnięcie pełnoletności, wyprowadzka z domu, obrona, czy potem znalezienie pracy itd.), to za każdym razem chce się więcej i więcej. Dzieje się tak ponieważ osiągnięcie tak upragnionego celu nie przyniosło satysfakcji, więc szukamy szczęścia na próżno dalej.

  • pasjairozwojblog

   Otóż to! Jeśli nie będziemy się czuli szczęśliwi z tego co mamy teraz, będziemy wiecznie za czymś gonić aby to szczęście osiągnąć. Może się zdarzyć, że do późnej starości i spostrzeżemy się, że życie jest za nami.

 • Lucyna Pawłowska

  Zgadzam się, dopóki jesteśmy aktywni, żyjemy i czerpiemy przyjemność z życia, nawet jeśli czasem jest trudno.

 • Iza – Kobieca Strona Mamy

  Dokładnie tak jest! Ostatnio nawet pisałam o tym u siebie 🙂 Żyjemy tu i teraz, nie odkładajmy szczęścia na później! Nie warto 😉 Szczęśliwym trzeba być dzisiaj – każdego dnia! Każdego dnia zauważajmy małe, radosne chwile, bo to one sprawiają, że jestesmy naprawdę szczęśliwi 🙂

Leave a reply

Comment
Name
E-mail