SPOSOBY NA WALKĘ Z DEPRESJĄ…

Kiedy zostaniesz porzucona, nie masz za co zapłacić rachunków, tracisz pracę czy odchodzą Twoi najbliżsi, wówczas przechodzisz ciężkie chwile w swoim życiu.Wówczas często dopada ludzi depresja.

Widzisz wtedy świat w zbyt ciemnych okularach i tracisz dystans do tego co Cię otacza.

Zadajesz sobie wówczas wiele pytań: czy inne osoby są w stanie sobie poradzić z tym co Ciebie spotkało.

Ludzie dźwigają ze sobą zbyt wiele trosk. Martwią się o zbyt wiele rzeczy. Niektórzy chcą nawet przeżyć życie za innych. Trosk, które biorą na siebie wystarczyłoby na kilka następnych lat.

Przecież tak nie można! Ludzie dziwią się w wówczas, że życie jest takie trudne.

szczęście

Mamy tylko 24 godziny. Tej prawdy nikt nie podważy i nie możemy brać na siebie więcej niż jesteśmy w stanie udźwignąć.

Bezcelowym jest martwienie się o jutrzejsze problemy.

Bardzo często wyolbrzymiamy swoje obawy. Najgorsze co może nam się przydarzyć, z pewnością jest nieprzyjemna, ale nie jest końcem świata. Życie toczy się dalej.

Zadaj sobie pytanie: Czy nie traktuję siebie zbyt poważnie? Przecież inni przezywając to co my, wzruszyliby ramionami i przeszli nad tym do porządku dziennego.

Traktujemy siebie zbyt serio. Czy nie wydaje ci się, że oczy całego świata zwrócone są w twoja stronę? …. No właśnie! Nie traktuj tego tak poważnie. Przeżywasz swoje życie najlepiej jak potrafisz.

Kiedy nabierzemy dystansu do tego co nas spotyka, rzeczowo oceniając sytuację czy wydarzenie z przeszłości możesz wyciągnąć ważną dla Ciebie naukę. Gdy zobaczysz nieszczęście jako cenną naukę skorzystasz na tym. Złe czasy miną, a Ty wyjdziesz z tej sytuacji mądrzejsza.

Kiedy jesteśmy zajęci, czujemy się lepiej.

Co w takiej sytuacji powinnaś zrobić? Zrób coś dla innych.. Rozpamiętywanie kłopotów oraz litowanie się nad sobą prowadzi do nadmiernej koncentracji na własnej osobie. Gdy sprawisz radość innej osobie, niezależnie od tego w jaki sposób to uczynisz, czujesz się szczęśliwa.

I o to przecież chodzi!

o-mnie  Samych szczęśliwości 🙂

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

1 Comment

  • Kasia Weiss

    Zdecydowanie mamy wpływ na to, jak się czujemy i co o sobie myślimy. Warto pamiętać, że mamy prawo się rozwijać i pozbywać starych przekonań, które odziedziczyliśmy od ważnych dla nas osób w trakcie naszego życia. Nie wszystkie są bowiem dla nas przyjazne.

Leave a reply

Comment
Name
E-mail