Patrycja Załug – autorka bestsellerowej książki „Codziennie Pewna Siebie” oraz rocznego programu rozwojowego dla kobiet „Rok Przebudzenia”

www.patrycjazalug.pl https://www.facebook.com/codzienniepewnasiebie/  

 • Patrycja na swoich webinarach podkreślasz jak ważna jest miłość do siebie. Jak pokonać negatywne przekonania na swój temat, z którymi idziemy w świat w dorosłe życie? Od czego rozpocząć praktykę miłości do siebie?

  Pierwsze 7 lat wdrukowuje w naszą podświadomość wzorce, które potem często nieświadomie odtwarzamy przez całe życie. Jedynym z najbardziej bolesnych wzorców jakie wyniosła z dzieciństwa praktycznie każda kobieta jest poczucie niezasługiwania na miłość i dobro, tak po prostu. Ponieważ miłość jaką znamy z rodzinnych domów była zazwyczaj warunkowa a złamanie zasad groziło odrzuceniem, to oznaczało, że dziecko w nas musiało przestać ufać swoim uczuciom i naturalnym impulsom i zacząć podążać za zestawem zasad gwarantujących akceptację. Na tamten moment ryzyko utraty miłości było bardziej zagrażające niż ryzyko utraty siebie.

 

Patrycja Załug  

I teraz paradoks, otrzymując tę warunkową miłość z zewnątrz utraciłyśmy kontakt ze sobą – z tym co w nas najżywsze, najbardziej prawdziwe. To stąd bierze się brak miłości do siebie – że przestałyśmy siebie czuć i ufać temu co czujemy. Zatraciłyśmy ten naturalny instynkt dbania o siebie. I żeby go na nowo nawiązać, potrzebujemy odzyskać kontakt ze swoimi uczuciami, z życiem w sobie. Pierwszym krokiem zawsze jest uważność: na siebie, na ciało, na swoje uczucia. Już nawet kilka minut samoobserwacji dziennie może przynieść zaskakujące wglądy i zmiany. Tak było w przypadku wielu kobiet, z którymi miałam zaszczyt pracować. Bo kiedy zaczynasz widzieć i czuć jak siebie odrzucasz, to szacunek do siebie i  pragnienie, aby to zmienić pojawiają się naturalnie.

 

Patrycja Załug  

 

 • Czy zgadzasz się z twierdzeniem, że w życiu każdego człowieka najważniejszym jest bycie życzliwym dla siebie oraz innych?

 

Miłość jest esencją życia. Miłość, dobro, to karmi nas najbardziej. Im więcej tego w naszym życiu, tym jesteśmy szczęśliwsi.  

 

 • Patrycja, czy zawsze czułaś miłość do siebie? Czy też musiałaś przejść pewien etap poszukiwań? Jak ta droga wyglądała u Ciebie?

 

Kiedy się budzę jest ciepły dzień 2007 roku. Mam przed sobą trudny wybór – pojechać do szpitala do Mamy leżącej na oddziale onkologii i czekającej na operację czy pójść do pracy. Trudny, bo dzień wcześniej, kiedy poprosiłam o wolny dzień, szef zagroził, że albo przyjdę do pracy albo mogę nie mieć do czego wracać. Mam prawie zero oszczędności na koncie i nie wiem jak przeżyję bez tej pracy, od której zależę nie tylko finansowo, ale i emocjonalnie. Narzeczony podwozi mnie pod firmę, jestem zdeterminowana, że pójdę tego dnia do pracy. Nie mogę sobie przecież pozwolić na jej utratę i kompletnie nie wierzę w siebie, że sobie gdzie indziej poradzę. Ale kiedy stoimy pod biurem, moje ciało odmawia posłuszeństwa. Szlocham i proszę narzeczonego, żeby zawiózł mnie z powrotem do domu.

 

Patrycja Załug

 

Dociera do mnie co to za szaleństwo. Moja Mama może umrzeć tam, w szpitalu, a ja będę siedziała na jakimś „ważnym” zebraniu w pracy, z człowiekiem, dla którego moje uczucia są kompletnie nieważne. Jakimś niesamowitym wysiłkiem woli dzwonię do szefa i mówię, że nie przyjdę do pracy i że jadę do Mamy. To był początek mojego odzyskiwania szacunku do siebie i moment przebudzenia. Poczułam determinację, żeby uwolnić się od bycia zależną: emocjonalnie, finansowo, pod każdym względem. Po raz pierwszy poczułam współczucie wobec siebie i swojego cierpienia i zrozumiałam, że muszę sobie pomóc. Dlatego odważyłam się rzucić tę pracę, w której nie czułam się doceniana, odeszłam ze związku w którym nie byłam szczęśliwa i zaczęłam konsekwentnie budować swoje życie na nowo – nowe życie, w którym będę czuła się naprawdę wolna. Dziś mogę powiedzieć, że się udało.

  Patrycja Załug  

 

 • W swoim rocznym programie “Rok Przebudzenia” pomogłaś się odnaleźć wielu kobietom. Co miesiąc odkrywasz przed kobietami nowy obszar działania z licznymi praktycznymi wskazówkami. Dzięki nim ich życie nabiera zupełnie innej jakości. Patrycja powiedz coś od siebie osobom, a właściwie Kobietom (bo do nich są skierowane Twoje kursy oraz książki), które chcą rozwijać się z Tobą, ale jeszcze z jakiegoś powodu tego nie robią.

 

Wejdź na stronę : https://patrycjazalug.pl/rokprzebudzenia i sama posłuchaj jak ten program zmienia życie kobiet. Zobacz jak to rezonuje z Tobą. Będę szczęśliwa mogąc dać Ci wsparcie i wysokiej jakości coaching przez cały rok, który totalnie zmieni Twoje życie i da Ci wolność – wewnętrzną i zewnętrzną.  

 

 • W jednym z modułów Roku Przebudzenia uczysz kobiety jak ważne są ich kobiece emocje w podejmowaniu przeróżnych decyzji życiowych. Uczysz tam w jaki sposób możemy zmienić swój stan fizyczny po to aby zmienić nasze emocje na takie jakich pragniemy czyli na radość i przyjemność. Czy chcesz przekazać jakieś swoje przesłanie Kobietom, które nadal boją się wsłuchać w swoje ciało i emocje?

 

Szukaj wsparcia, łatwiej i mniej boleśnie można przejść tę drogę do siebie z kimś mądrym i doświadczonym.  

 

 • Patrycja, może to głupio zabrzmi, ale ciekawa jestem co sprawia, że czujesz się osobą szczęśliwą, spełnioną?

 

Są to dwie rzeczy. Poczucie, że jestem wolna – zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Mam to niesamowite szczęście posiadania pracy, którą uwielbiam i która jest niezależna od miejsca, wystarczający przychód, aby pracować kiedy chcę, wolność wyboru miejsca, w którym mieszkam i ludzi z którymi żyję i pracuję, wolność wyboru co tworzę i radość dzielenia się tym z innymi. Mam też wolność emocjonalną, którą daje mi miłość do siebie, ugruntowanie w ciele i poczucie, że mocno stoję na swoich nogach. Zaufanie, że zawsze sobie poradzę, nawet jeśli Życie przyniesie kryzysy, rozstania i sztormy. Drugą rzeczą jest medytacja i stałe praktykowanie kontaktu ze sobą. To mnie karmi najbardziej.  

 

 • Mój ulubiony sposób relaksu to spontaniczny, dziki taniec, medytacja i kochanie się.  

   

 • Moim największym w życiu sukcesem jest pogodzenie ze sobą i z życiem.  

   

  Dzienniczek Przyjemności

 

 • Wiem, że Twoim wielkim marzeniem był wyjazd do Indii, które właśnie realizujesz. Czy masz inne marzenia, których jeszcze nie zrealizowałaś. Może chciałabyś uchylić rąbka tajemnicy?

 

Ha, ha, właściwie wszystkie moje marzenia się spełniły. 10 lat temu zrobiłam tzw. bucket list i wypisałam wszystkie rzeczy, których chciałabym doświadczyć przed śmiercią, było na niej m. in. napisanie książki, mieszkanie zimą w ciepłym miejscu, mieszkanie w domu nad morzem, zakochanie się z wzajemnością… Wszystkie się spełniły. Teraz mam właściwie tylko jedno marzenie, które realizuję chwila po chwili, żeby być obecną w tym co jest tu i teraz, akceptować to i przyjmować z czułością – być otwartą i totalnie kochać – Życie, siebie, ludzi, to co jest.  

 

 • Czy chcesz jeszcze coś dodać od siebie?

 

Tak, zapraszam ciepło do rocznej przygody ze mną – Rok Przebudzenia może się zacząć w każdej chwili i totalnie zmieni nasze życie. ROK PRZEBUDZENIA: https://patrycjazalug.pl/rokprzebudzenia/  

 

Agnieszka Herman Agnieszka Herman

P.S. Tak ze swojej strony pragnę Ci powiedzieć, że w 2018 roku byłam jedną z uczestniczek Roku Przebudzenia. Zapisałam się z trochę z ciekawości i powiem jedno: tam się dzieje magia. Zresztą sama zobacz TUTAJ i obejrzyj filmiki uczestniczek programu.

 

   

17
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Pasja i RozwójMAZGOO.PLZołza z kitkąŚwiat Toliada Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksandra Załęska
Gość
Aleksandra Załęska

Docenianie siebie nie jest łatwe, wiara w siebie i w swoje umniejętności nie jest łatwa. Zgadzam się, że często wynosimy to z dzieciństwa, że pewne wzorce, których doświadczyliśmy jako dzieci, powodują, ze jesteśmy zagubieni. Mnie też zajęło dużo czasu zrozumienie, jaką naprawdę mam wartość, by podnieść swoją pewność siebie

Kasia Hartung
Gość
Kasia Hartung

Świetny pomysł z seria takich wpisów, a ten wywiad jest fantastyczny! Przeczytałam dwa razy 🙂

Iza
Gość

fajny wywiad.. Moje marzenie się też spełniło

urszula oliwek
Gość

Ciekawy wywiad.Moment zwrotny u bohaterki wywiadu przypomniał mi kiedy i ja z hukiem odeszłam z pracy, gdzie szefostwu wydawało się, że mają prawo rządzić moim życiem. Na szczęście kobiety coraz lepiej sobie radzą w życiu zawodowym i prywatnym 🙂

Monika
Gość
Monika

Wow, świetna sprawa! Ja ciągle poszukuję siebie 🙂

ada
Gość
ada

Kobiety z pasją, to lubie najbardziej :)) pieknego weekendu

Świat Toli
Gość

Fajny wywiad.

Zołza z kitką
Gość

Z pewnością siebie problemu nie mam – zdarzają się jedynie chwile “słabości”;)

MAZGOO.PL
Gość

Największy problem mam chyba z komplementowaniem samej siebie, wiem kim jestem, ile znaczę co potrafię ale ciężko przychodzą mi pozytywne słowa np. na swój temat wizualnie, co nie zmienia faktu, że nie jestem zakompleksioną osobą, jestem pewna siebie ale też mam świadomość jakichś swych niedociągnięć 😀 znam jednak osoby które wiele wyniosą z tej rozmowy, podeślę link dalej 🙂