JAK PODĄŻASZ ZA SWOIMI MYŚLAMI?

Wszyscy, dosłownie wszyscy podążamy za swoimi myślami. Różnica polega tylko na tym jakie masz myśli.

Pewna kobieta powiedziała: „Przyrzekłam sobie, że nigdy nie wyjdę za mąż i nie będę zarabiać na życie myciem garnków. Przytrafiły mi się wszystkie.”

To o czym myślisz, spotka cię prędzej czy później. Także to czego chciałabyś uniknąć. Dlatego też, Twoje myśli lgną do problemów.

Kiedy mówisz swojemu synkowi: ”Nie spadnij z tego drzewa”, wówczas zwiększasz ryzyko, że tak się stanie.

Podobnie, gdy mówisz „Nie mogę zapomnieć tej książki” – jesteś na dobrej drodze, aby o niej zapomnieć.

Zawsze myślisz hasłami. Gdy w myślach formułujesz zdanie „Nie mogę zapomnieć tej książki”. Umysł zachowuje hasło „zapomnieć”.

Natomiast kiedy powiesz „Chcę zapamiętać tę książkę”, w myślach utrwala się „zapamiętać”. Istnieje wówczas szansa, że tak się stanie.

Podobnie jest wówczas, gdy trener krzyczy do swojego zawodnika: „Nie spudłuj!”, wtedy doprasza się porażki. Tak się dzieje zawsze.

Rodzice radziliby sobie o wiele lepiej, gdyby zamiast języka zaprzeczeń formułowali oczekiwania względem dzieci. W taki sposób aby wskazać im rezultat.

Zamiast: „Nie krzycz” – „Bądź ciszej”

Zamiast: „Nie rób bałaganu” – „Zrób porządek”.

Znaczenia ich są podobne, jednak te drugie wskazują pożądany przez nas rezultat.

To tłumaczy dlaczego mając samochód przez 15 lat jeździsz nie mając stłuczki, a pierwszego dnia po zakupie nowiutkiego auta masakrujesz jego przód. Gdy prowadzisz samochód myślisz tylko „Nie mogę zadrapać auta”. Ta myśl doprowadziła do tego. Bezpiecznie byłoby myśleć „muszę prowadzić bezpiecznie”.

Podobnie jest kiedy osoba mówi „nie chcę się rozchorować”, wówczas pewne jest, że się rozchoruje.

 

OSOBY MYŚLĄCE POZYTYWNIE OSIĄGAJĄ SWOJE CELE. KONCENTRUJĄ SIĘ ONE NA TYM CZEGO PRAGNĄ.

DLATEGO TEŻ, OD DZISIAJ MYŚL TYLKO POZYTYWNIE.

Do następnego zaczytania :-*

P.S. TUTAJ znajduje się link do zapisu na listę osób oczekujących na mój kurs “60 Happy Days”, gdzie codziennie przez 60 dni będziesz otrzymywała inspiracje do radośniejszych dni w Twoim życiu :-*

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Pasja i RozwójaczpBartekasia | amelushkaja-matka (Karolina) Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karolina / Nasze Bąbelkowo
Gość

Na pewno coś w tym jest – aczkolwiek przyznaję, że dość trudno jest mi wyeliminować w rozmowach z moim dzieckiem i wydawanych mu poleceniach to znienawidzone “NIE” oraz zastąpić je innym, bardziej pozytywnym przekazem.

Typowa Anna
Gość
Typowa Anna

słowo “nie” tak często funkcjonuje w naszym słownictwie, że cieżko to wyplenić. Zawsze się zapomni aby tego nie mówić…albo mówić “mów pozytywne rzeczy” 🙂

ja-matka (Karolina)
Gość
ja-matka (Karolina)

Staram się żyć świadomie, ostatnio np. NIE, zamieniam na WOLAŁABYM… Jest lepiej!

asia | amelushka
Gość

Ja jak najbardziej jestem zwolenniczką pozytywnego myślenia. Dla mnie pesymizm to błędne koło, bo jak w nie wpadniemy, to nakręcamy sami siebie i nic dobrego z tego nie wychodzi.

Bartek
Gość

Myślenie pozytywne jest często bardzo korzystne i motywujące jednak nie zawsze odpowiednie, ponieważ często przeocza drugą stronę tej samej monety, która może być tak samo ważna w rozwiązaniu jakieś kwestii dlatego osobiście korzystam z myślenia racjonalno-pozytywnego. Skupiam się na pozytywnych aspektach ale nie wykluczam całości, patrząc na nią racjonalnie – na plusy i minusy, wyciągając wnioski i z pozytywnym nastawieniem rozwiązując problem. Pozdrawiam <3

aczp
Gość

Całkowita prawda… tylko dlaczego te negatywne myśli przychodzą do nas szybciej? Kiedyś myślałam, że nie mamy wpływu na to, jak pracuje (myśli) nasz mózg. Dzisiaj wiem, że to kompletna bzdura, bo to my zarządzamy naszymi myślami… ale trzeba było trochę zawirowań w moim życiu, aby do tego dojść…