NASZE SAMOPOCZUCIE JEST ODBICIEM NASZYCH EMOCJI

 

To w jaki sposób czujesz się w danym dniu warunkuje to, jak odnoszą się do Ciebie ludzie.

Kiedy jesteś szczęśliwa ludzie są dla Ciebie mili, jeśli widzą, że masz tzw. doła – wtedy nie  okazują Ci sympatii.

Świat jest odbiciem naszych emocji.

Sposób w jaki widzimy siebie, warunkuje nasze zachowanie, to do czego dążymy i czego staramy się uniknąć. Nasz wizerunek własny ma wpływ na każdy nasz uczynek i każdą naszą myśl.

Kiedy doceniamy własną wartość, nie czujemy potrzeby opowiadania o tym całemu światu.

Nawet jeśli nie jesteśmy doskonali, a ktoś nas pochwali, powiedzmy mu po prostu: „Dziękuję”.

Ludzie, którzy odnieśli sukces zawsze mówią: „Dziękuję”. Umieją docenić swoją wartość. Nabyli tę umiejętność zanim odnieśli sukces i właśnie po to aby go odnieść.

Potraktuj komplement jak podarunek. Odrzucenie go spowoduje, że będziesz źle się czuła, ponieważ nie umiałaś przyjąć podarunku, komplementująca będzie źle się czuła  z tego samego powodu.

Wiara w to, że zasługujemy na takie lub inne zachowanie kształtuje nasze relacje z otoczeniem.

I tak osoby, które mają wysoką samoocenę wymagają od otoczenia szacunku, przy czym same także traktują się z szacunkiem. Pokazują, w jaki sposób chcą być traktowane.

Ludzie traktują nas tak, jak sami siebie traktujemy. Jeśli widzą, że traktujemy się dobrze, będą mieli dla nas szacunek.

W swoim otoczeniu wszyscy mamy znajomych o niskiej samoocenie, np. takich, którzy wpadają z jednego nieudanego związku w następny. I wiecie co, schemat ten będzie się powtarzał dopóty, dopóki nie poprawi się samoocena danej osoby. Dopóki nie zacznie ona pozytywnie o sobie myśleć.

ROZPOZNAJ SWOJĄ WARTOŚĆ I NIGDY NIE ZAPOMNIJ,

ŻE ZASŁUGUJESZ NA DOBRE TRAKTOWANIE!!!

Zapisz

Zapisz

Leave a reply

Comment
Name
E-mail