W JAKI SPOSÓB OCZEKIWANIA MAJĄ WPŁYW NA NASZE ŻYCIE?

Nasze oczekiwania mają wpływ na to, jak wygląda nasze życie.

Zauważyłam w swoim życiu, że gdy mówiłam: ludzie mnie odwiedzają zawsze, wtedy kiedy miałam w domu nie posprzątane; gdy mówiłam, że co roku w zimie łapię grypę, tak się działo. Dostawałam i dostaje to czego oczekuje od życia.

Lekarze także zauważyli, że pacjenci zdrowieją zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Jeśli ktoś powie: Życie jest okropne, ludzie traktuję mnie podle. Wówczas tak się dzieje, osoba ta żyje wśród osób, które jej nie szanują i źle traktują. Jeśli będziesz oczekiwał od życia i mówił, że ludzie są w porządku. Wówczas będziesz żył wśród ludzi, którzy będą dla Ciebie w porządku, będziesz mógł na nich liczyć.

To Ty decydujesz jakie masz myśli, a w związku z tym Ty decydujesz co Ci się przydarzy. Od Ciebie zależy jakie myśli codziennie pakujesz sobie do głowy i co otrzymasz jako tego konsekwencję.

Od życia zazwyczaj dostajemy to czego oczekujemy.

Na pewno zdarzyło ci się pomyśleć o osobie, której dawno nie widziałaś i okazuje się, że w tym samym dniu albo spotykasz tę osobę albo ona dzwoni do Ciebie.

Albo na przykład potrzebna jest Ci książka i w ciągu kilku godzin niespodziewanie gdzieś ją znalazłaś.

W moim życiu niejednokrotnie miałam takie sytuacje.

Ludzie przypisują takim zdarzeniom Łatkę „zbieg okoliczności” Myślę, że to jednak Twój umysł przyciągną te rzeczy, osoby. Twój umysł, czy tego chcesz czy nie, działa jak magnes.

Przyciągasz to, o czym myślisz.

Wielu autorów, tworzących w różnych czasach i reprezentujących różne religie i filozofie w swoich dziełach przekazywali tę sama myśl: „Przyciągasz to, o czym myślisz. Twój umysł działa jak magnes.”

Jakiś czas temu odkryłam zasadę, która mówi:

Wszyscy ludzie sukcesu od dawna znają tę właściwość umysłu.

Osoby, które nie radzą sobie z życiem, nie wierzą w tę właściwość umysłu. Nie wierzą, że wiara oraz zastosowanie tej prostej zasady może przynieść im korzyść.

James Allen w książce „Tak jak człowiek myśli, do której przeczytania Cię bardzo zachęcam, pisze: „człowiek prędzej czy później odkrywa, że sam jest ogrodnikiem swojej duszy i reżyserem swego życia”.

Natomiast Claude Bristol pisze: „Nasze lęki maja taka samą moc sprawczą, czy też siłę przyciągania, jak pozytywnie myśli, które kreują pozytywne rezultaty.” Niezależnie od tego jaki charakter ma Twoja myśl, jej siła sprawcza zawsze jest podobna.

Także Richard Bach pisze: „Przyciągamy do naszego życia wszystko, co zapełnia nasze myśli”.

Chyba teraz nie masz wątpliwości jak ogromną moc mają nasze myśli oraz czy lepiej mieć negatywne myśli czy też pozytywne, dzięki którym czujemy się szczęśliwi a projekty w naszym życiu, którymi się zajmujemy zawsze są naszym sukcesem.

KONTROLUJ WIĘC SWOJE MYŚLI, PONIEWAŻ TO TY DECYDUJESZ, CO OTRZYMASZ.

2 Comments

  • DookolaPracy

    Pozytywne nastawienie to połowa sukcesu! 🙂

  • Agnieszka

    Zgadzam się. To jak myślimy o sobie, swoim życiu i reszcie świata ma ogromne znaczenie. Pozytywne myśli wyzwalają pozytywną energię, a ta przyciąga do nas dobre rzeczy. Niestety działa to w dwie strony. Jak będziemy sobie mówić, że coś nie wyjdzie, to duże jest prawdopodobieństwo, że tak właśnie się stanie. Więc lepiej o wszystkim myśleć w pozytywnym kontekście.

Leave a reply

Comment
Name
E-mail