3 sposoby na sporządzenie rzetelnego wniosku o oddłużenie konsumenckie

Chcesz napisać wniosek o oddłużenie konsumenckie? Zastanawiasz się skąd wziąć aktualne informacje o swoim zadłużeniu. Nie jesteś pewna komu i ile pieniędzy jesteś winna?

Podpowiem ci tutaj kilka sposobów, abyś mogła ruszyć do przodu.

To co? Cała naprzód!

 

Po pierwsze

Skoro zastanawiasz się nad oddłużeniem konsumenckim to na pewno od dłuższego czasu otrzymujesz wezwania do zapłaty. Twoja sytuacja finansowa z jakiegoś powodu diametralnie uległa zmianie i nie jesteś w stanie wywiązywać się z obowiązku spłaty swoich zobowiązań. Powiem więcej, być może od jakiegoś czasu otrzymujesz też informacje od Komornika o egzekucji komorniczej.

I tutaj sytuacja jest jasna i oczywista. Zarówno w wezwaniach jaki w informacji o egzekucji komorniczej zawsze są wyszczególnione kwoty wymagalne do spłaty. A więc: należność główna, odsetki, koszty komornicze itd.

Tak więc w tym przypadku wiesz co masz wpisać w swoim wniosku o oddłużenie konsumenckie.

 

Po drugie

Kiedy uświadomisz sobie, że od dłuższego czasu nie otrzymujesz żadnych wezwań bądź (co też się zdarza) wyrzucasz je, od dłuższego czasu nie otwierając. Zdziwiona jesteś? Tak, tak! Kilka razy słyszałam, że niektórzy (pewnie w obawie tego, co tam przeczytają 😉) stosują tego typu praktyki. A może otrzymujesz wezwania do zapłaty kwot, o których nic nie wiesz.  Ta sytuacja może mieć miejsce wtedy, kiedy ktoś skradnie Twoją tożsamość. Skradziono ci dokumenty czy też włamano się na konto bankowe? A może byłaś w sytuacji, że włamano ci się na profil społecznościowy, skąd wykradziono Twoje dane osobowe.

Kiedy nie jesteś świadoma wysokości swojego zadłużenia, wówczas możesz sprawdzić swoją historię w Biurze Informacji Kredytowej.

Taki raport BIK możesz pobrać już za 39 zł.

https://nowekonto.bik.pl/register/b2c/10726

 

konsultacje_oddłużenie konsumenckie

 

Po trzecie  

Możesz także zgłosić się do instytucji, w których zaciągnęłaś kredyt bądź masz zadłużenie na przykład z tytułu braku zapłaty za czynsz czy media.

W takim wypadku możesz napisać pismo o wskazanie aktualnej kwoty zadłużenia.

 

Jak widzisz sposobów na sporządzenie aktualnego wniosku o oddłużenie konsumenckie jest kilka.

Wielką zaletą ich jest to, że nie potrzebujesz do tego pomocy prawniczej, a co za tym idzie zrobisz to niskokosztowo.

 

To co? Działasz?

Jeżeli potrzebujesz jakiegokolwiek wsparcia, zapraszam do kontaktu TUTAJ.

 

Agnieszka Herman

Do kolejnego zaczytania 🙂

Agnieszka Herman

 

 

Leave a reply

Comment
Name
E-mail