3 KOLEJNE MITY czyli to co nie pozwala ci zmrużyć oka

Kolejny raz rozwalam dzisiaj system. Obalam mity na temat oddłużenia konsumenckiego.

Mity, w które nie daj Boże wierzysz. Mity, które paraliżują Ciebie i nie pozwalają działać. To jak? Zaczynamy?

 

MIT 1 – W trakcie procesu oddłużenia konsumenckiego Syndyk zabiera wszystko co masz. Pozbawia cię także sprzętów AGD niezbędnych do codziennego funkcjonowania.

Fałsz. Sprzętów gospodarstwa domowego, typu pralka, lodówka, kuchenka itp. nikt ci nie zabierze w trakcie oddłużenia konsumenckiego. Są to artykuły pierwszej potrzeby niezbędne do życia.

W procesie oddłużenia konsumenckiego chodzi o doprowadzenie do sytuacji, w której jest zaspokajany interes wierzyciela, a więc odzyskuje on pożyczone pieniądze. Natomiast dłużnik jest w sytuacji, która pozwala jemu i jego rodzinie żyć. Oczywiście w okresie realizacji planu spłaty nie jest to życie na wysokim poziom, ale pozwala na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Natomiast po okresie spłaty były dłużnik rozpoczyna całkiem NOWE ŻYCIE.

 

MIT 2 – Aby złożyć wniosek o oddłużenie konsumenckie niezbędne jest sprawdzenie historii kredytowej w BIK.

Fałsz. Chociaż tak naprawdę odpowiedź jest bardziej złożona. Nie jest to niezbędne w każdej sytuacji. 

Jeżeli posiadasz wezwania do zapłaty, zaświadczenia o egzekucji komorniczej, które wskazują aktualną wysokość Twojego zadłużenia wówczas we wniosku o oddłużenie konsumenckie wpisujesz kwoty z tych dokumentów.

W przypadku, kiedy na przykład otrzymujesz wezwania do zapłaty długów, o których nic nie wiesz albo bardzo dawno nie otrzymałaś wezwania, a jesteś świadoma tego, że posiadasz zadłużenie, wówczas warto sprawdzić swoja historię kredytową.

TUTAJ możesz sprawdzić swój raport w BIK. Koszt takiego raportu to 39 zł.

 

konsultacje_oddłużenie konsumenckie

 

MIT 3 – Ustalony plan ratalny nie pozwala na samodzielne funkcjonowanie.

Fałsz. Plan spłaty jest tak ustalony, abyś mogła normalnie funkcjonować. Sąd bierze pod uwagę Twoją aktualną sytuację finansową, a więc miesięczne dochody oraz wszystkie niezbędne opłaty życia.

Poza tym umówmy się: czy będąc w obecnej sytuacji możesz samodzielnie funkcjonować? Czy twoja sytuacja materialna pozwala ci na normalne życie? Skoro czytasz ten artykuł mam wrażenie, że raczej nie. Szukasz pomocy, aby zacząć normalnie żyć.

Lojalnie muszę cię jednak uprzedzić. Nie ma drogi na skróty. Nie będzie łatwo, ale mogę obiecać, że będzie dużo lepiej. A po zrealizowaniu planu spłaty, zgodnym z zarządzeniem Sądu, rozpoczniesz nowe życie.

To tyle na dzisiaj. Daj koniecznie znać czy ten wpis był dla Ciebie pomocny. A może masz do mnie jakieś pytania?

 

Agnieszka Herman

Do kolejnego zaczytania 🙂

Agnieszka Herman

Leave a reply

Comment
Name
E-mail